MobilOSGB - SıkSorulanSorular


Son Güncelleme:07 Eylül 2014
mobilosgb sss
OSGB Nedir?
OSGB ’ler, İş Sağlığı ve Güvenliği konularında şirketlerin yükümlülüklerini yerine getirmelerinde yardımcı olmak üzere Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş uzman kuruluşlardır.
OSGB nin açılımı nedir?
Ortak Sağlık Güvenlik Birimidir.
OSGB'de Kimler Çalışır?
Yanıt için bakınız >> Osgblerde Kimler Çalışır
OSGB ler Ne iş Yapar?
Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri osgb ler ne iş yaparlar? osgb firmalarının verdiği, vermekle yükümlü olduğu hizmetler nelerdir?
İşyeri hekimi, İş güvenliği uzmanı ve yardımcı sağlık personeli.
OSGB Hizmetleri Nelerdir?
İşverenlerin, işyerlerinde meydana gelen iş kazasını ve tespit edilecek meslek hastalığını yazı ile ilgili bölge müdürlüğüne bildirmek zorundadır.
Her işverenin işyerlerinde, bir iş sağlığı ve güvenliği kurulu kurmakla, İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri Hekimi istihdam etmekle (veya yetkili OSGB’lerden temin etmekle) yükümlü olduklarını
İşverenlerin, işyerinde alınan iş sağlığı ve iş güvenliği önlemlerine uyulup uyulmadığını denetlemek, işçileri karşı karşıya bulundukları mesleki riskler, alınması gerekli tedbirler, yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve gerekli İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ni vermek zorundadır.
Bir işyerinin tesis ve tertiplerinde, çalışma yöntem ve şekillerinde, makine ve cihazlarında işçilerin yaşamı için tehlikeli olan bir husus tespit edilirse, bu tehlike giderilinceye kadar işin tamamen veya kısmen durdurulur ya da kapatılır.
Bir kaza sonrasında yapılan incelemelerde, İş Sağlığı ve Güvenliği açısından temel önlemlerin alınmamış olması nedeniyle işverenin, “İşveren Kusuru” şartına bağlı olarak, toplam zararın en az 5 – 10 katı daha fazla tazminata maruz kalır.
İş yerimin Tehlike sınıfını nerden öğrenebilirim.
Mobil Osgb üzerinde bulunan İşYeri Tehlike Sınıfı Listesi Sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Tarım dan, Balıkçılığa Bakkal sınıfından, Şöförlüğe özel okuldan Eğlence ve dinlence tesisine kadar bütün işletmelerin Tehlike Sınıfı Listesi sayfada yazılıdır. işyerim hangi tehlike sınıfına giriyor buradan bulabilirsiniz.
Tehlike Sınıfları Nelerdir?
Tehlike Sınıfları 3 gruptur.
Çok Tehlikeli iş sınıfı : A,sınıfı
Tehlikeli İş Sınıfı : A,B sınıfı
Az Tehlikeli iş sınıfı : A,B,C sınıfı

İş Güvenliği Uzmanı Aranıyor

Apartmanlarda Risk Analizi Nasıl Yapılır?
Kapıcı Çalıştıran binalarda risk analizi?
Kapıcı Çalıştıran Apartmanlarda Risk Değerlendirmesi Formunu kim yapar nasıl yapılır?
İşe Giriş Sağlık Raporu Nereden alınır?
İş Güvenliği Uzmanı Ayda Kaç saat çalışabilir?
2013-2014 de İş Güvenliği Uzmanı Çalışma Çalıştırma süreleri değişti mi?
İş Güvenliği Uzmanı Çalıştırma zorunluluğu ertelendi mi ne zaman başlıyor?
Kaldırma araçları periyodik kontrolleri ne sıklıkla yapılır?
Vinç, Asansör, lift, forklift,kepçe,dozer gibi kaldırma araçlarının periyodik bakım ve kontrolleri 2013 tarihinde yenilenen yasa değişikliğine göre yılda 1 yapılır. detaylar için başlığa tıklayınız.
Emsey Hastanesi Taksi Durağı Telefon numarası? Emsey Hastanesi yanında yeralan Emsey Taksi ye <

0533 221 50 48

numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. emsey taksinin kapıda taksimetre açma hizmeti verdiği mahalleler için Emsey taksi sayfamızı ziyaret ediniz.

Osgb istanbul Anadolu Yakası Firma listesi Mobilosgb istanbulun Anadolu yakasında hizmet veren kaliteli bir osgb firmasıdır. takdir edersiniz ki bir firmanın kendi rakiplerinin listesini sitesinde listelemesi doğru olmaz. Mobilosgb istanbul Anadolu yakasında bulunan Adalar, Ataşehir,Beykoz,Çekmeköy,Kadıköy,Kartal,Maltepe,Pendik,Sancaktepe, Sultanbeyli,Şile,Tuzla,Ümraniye,Üsküdar gibi tüm ilçeler hizmet vermektedir.
Osgb istanbul firma
Mobilosgb istanbul da Adalar, Ataşehir,Beykoz,Çekmeköy,Kadıköy,Kartal,Maltepe,Pendik,Sancaktepe, Sultanbeyli,Şile,Tuzla,Ümraniye,Üsküdar gibi Anadolu yakasındaki semtlerin yanısıra Arnavutköy,Avcılar,Bağcılar,Bahçelievler,Bakırköy,Başakşehir,Bayrampaşa,Beşiktaş,Beylikdüzü,Beyoğlu, Büyükçekmece,Çatalca,Esenler,Esenyurt,Eyüp,Fatih,Gaziosmanpaşa,Güngören,Kağıthane,Küçükçekmece, Sarıyer,Silivri,Sultangazi,Şişli,Mecidiyeköy,Zeytinburnu, Avrupa yakasındaki semtlere de hizmet verir
Pendik Osgb
Pendik Kurtköy Emsey Hastanesi yanında yeralıyoruz.
Tuzla Osgb
Tuzla,Kocaeli,Gebze, ve çevre ilçelere de hizmet veriyoruz.
ÇSGB İş Sağlığı Yönetmeliğine göre Almamız gereken İş Sağlığı Hizmetleri nelerdir?
MobilOSGB

Sık Sorulanlar: osgb istanbul Osgb İstanbul Anadolu Yakası Pendik osgb Osgb Tuzla Osgb Fiyat Listesi İşyeri Hekimliği İş Güvenliği Uzmanı işe Giriş Sağlık Rapor Nereden alınır 2014 işyeri hekimi çalışma saatleri iş güvenliği uzmanı çalışma süresi hesaplama 2014 yeni işyeri Tehlike Sınıfları Listesi 2014 osgb hizmetleri nelerdir osgblerde kimler çalışır iş güvenliği uzmanı çalışma süreleri 2014 Kaldırma araçlarının periyodik kontrolleri temel sağlık hizmetleri nelerdir Emsey Taksi ortak sağlık güvenlik birimi osgb süre hesaplama osgb fiyat al Kaldırma araçları periyodik bakım hizmeti Baca gazı emisyon ölçümleri 6331 sayılı kanun metni Acil Durum Eylem Planı Atık su ölçümleri Apartmanlarda risk analizi nasıl yapılır Genel Konulu osgb eğitimleri İş Güvenliği uzmanı çalışma süresi hesaplama 2014 işyeri hekimi çalışma saatleri İş Güvenliği Uzmanı Aranıyor iş güvenliği uzmanı ayda kaç saat çalışabilir iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu osgb hesaplamalar sss osgb iş sağlığı eğitimleri osgb iş tekniği eğitimleri osgbler ne iş yapar osgb mühendislik hizmetleri osgb ölçüm analiz hizmetleri periyodik kontrol risk analizi istanbul istanbul Kaldırma Araçlarında Periyodik Kontrol süreleri Değişti Kaldırma araçları Bakımı hizmeti Atık su emisyon ölçümleri